admin

YÖNETİM BİLİMİ II DERSİNİ ALAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

 

Değerli Öğrenciler;

2021-2022 Bahar Yarıyılı Yönetim Bilimi II ders içerikleri üniversitemiz web sayfasında mevcuttur. İlgili içerikleri haftasına göre aşağıda yer alan kaynaklardan takip edebilirsiniz. Ek bir kaynak önerilmeyecek olup dersler aşağıda yer alan kaynaklardan işlenecektir.

 1. İşletme Yöneticiliği, Prof. Dr. Tamer Koçel, Beta Yayınları, İstanbul
 2. Quality Management for Organizational Excellence Introduction to Total Quality, Pearson Yayınları (David L. Goetsch – Stanley Davis)’dan Çeviri Toplam Kalite Yönetimi – Örgütsel Mükemmellik İçin – Toplam Kaliteye Giriş, 7. Baskı, Çeviri Editörleri Prof. Dr. Özlem İpekgil Doğan, Dr. Öğr. Üyesi Mert Topoyan, Nobel Yayınları
 3. Fundamentals of Management, Pearson Yayınları (Robbins, Decenzo, Coulter)’den Çeviri Yönetimin Esasları Temel Kavramlar ve Uygulamalar, Çeviri Editörü Prof. Dr. Adem Öğüt, Nobel Yayınları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Hizmet İçi Eğitimi

 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Başmüfettiş ve Müfettişlerine yönelik olarak düzenlenen Hizmet İçi Eğitim kapsamında İletişim, Beden Dili, İş Yaşamında Duygular ve İmaj Yönetimi konularında verdiğim eğitime ilişkin haberin detayları aşağıdaki linkte yer almaktadır. İlgili eğitim kapsamında nazik daveti için Bakanlık Başmüfettişlerinden dostum kadim insan İbrahim Kayademir’e ve Başkanlık Yönetimine teşekkürlerimi sunarım.

Haberin Detayı için Tıklayınız 

KKTC TÜRK BÜYÜKELÇİLİĞİ EĞİTİM MÜŞAVİRLİĞİ VE İTÜ KARİYER MERKEZİ EĞİTİMİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KKTC Türk Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği ve İTÜ Kıbrıs Kampüsü Rektörlüğü tarafından organize edilen 1-2 Şubat 2022 tarihlerinde KKTC Acapulco Hotel’de gerçekleştirilen Kariyer Akademisi etkinliğinde Beden Dili ve Hedef Belirleme başlıklı iki sunumla Lise Öğrencilerine katkı sağlamaya çalıştım. İlgi çekici ve farklı konuların yer aldığı etkinlikte alanında tanınmış isimlerin keyifli katkıları ile muhteşem bir şölen oldu. Bu vesile ile bizlere iletişim fırsatı tanıyan KKTC Türk Büyükelçisine, Eğitim Müşaviri Sayın Ekrem Toklucu’ya ve etkinliğin görünmeyen kahramanlarına teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Haberin Detayı için Tıklayınız

TEZSİZ YL. DÖNEM PROJESİ DERSİNİ ALAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

 

2021-2022 Bahar Yarıyılında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tezsiz Yüksek Lisans programları öğrencilerinden “Dönem Projesi” dersi tarafıma atanmış öğrencilerin çalışabileceği alanlar aşağıda listelenmiştir. Bu alanlardan çalışma yapmayacak öğrencilerin Enstitü Öğrenci İşleri ile irtibata geçerek danışman değiştirmeleri önem arz etmektedir.

 • Örgütsel Davranış
 • Yönetim Bilimi ve Teorileri
 • İnsan Kaynakları Yönetimi ve Uygulamaları
 • Örgüt Yönetimi ve Teorisi
 • Kişilerarası İletişim
 • Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
 • Örgütsel İletişim ve Sistemleri
 • Girişimcilik ve Girişimcilik Eğilimi
 • Girişimcilik Türleri
 • Girişimcilerin Özellikleri
 • Girişimcilik Teorileri
 • Genel İşletmecilik ve İşletme Tarihi
 • Sosyal Medya ve Bileşenleri
 • Davranışsal Bağımlılık
 • Mağduriyet
 • Zorbalık ve Mobbing
 • Kişilik ve Kişilik Teorileri
 • Propaganda
 • Göstergebilim
 • Nicel Araştırmalar

 

 

GENEL VE TEKNİK İLETİŞİM DERSİNİ ALAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

2021-2022 Bahar Yarıyılında Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Zorunlu Genel ve Teknik İletişim dersini alan öğrencilerin dönem içinde faydalanacağı kitaplar (Yök dersleri platformunda açık erişim olarak da mevcut) aşağıda paylaşılmıştır. Ayrıca öğrencilerin faydalanacağı ek kaynaklar ders esnasında tavsiye edilecektir. Başarılar dilerim.

 

Atatürk Üniversitesi Yayınları Yazışma Teknikleri indir

Anadolu Üniversitesi Yayınları Mesleki Yazışmalar indir

Anadolu Üniversitesi Yayınları İş Ortamında Protokol ve Davranış Kuralları indir

İŞL 325 KAMU YÖNETİMİ DERSİNİ ALAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

2021-2022 Bahar Yarıyılı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ortak seçmeli İşl 325 Kamu Yönetimi dersini benim girdiğim grupta alan öğrencilerin dönem boyunca faydalanacağı kitaplar (Yök dersleri platformunda açık erişim olarak da mevcut) aşağıda paylaşılmıştır. İlgili haftaya göre aşağıdaki kaynaklardan yararlanılacaktır. Öğrencilerin bu kaynaklara ek olarak faydalanabileceği okuma materyalleri ders esnasında ayrıca tavsiye edilecektir. Başarılar dilerim.

İstanbul Üniversitesi Yayınları Kamu Yonetimi indir

Atatürk Üniversitesi Yayınları Kamu Yönetimi indir

Anadolu Üniversitesi Yayınları Kamu Yönetimi indir

Kayfor’21 Mart 2022’de “Anadolu Üniversitesi’nde”

 

24-26 Mart 2022 tarihlerinde Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü olarak düzenleyeceğimiz 21. Uluslararası Kamu Yönetimi Forumu bildiri gönderim süreci başlamıştır. Bölüm olarak düzenlediğimiz etkinlikte yönetim ve siyasette güncel tartışmalar temasıyla sosyal bilimlerin tüm alt alanlarından çalışmalar kabul edilmektedir. İlgililerini misafir etmekten onur duyarız. Tüm detaylar için www.kayfor21.anadolu.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

PUBLONS AKADEMİ SERTİFİKASI

 

Web of Science tarafından yönetilen Publons Akademi bünyesindeki Akademik Hakemlik kursunu başarıyla tamamlayarak Web of Science bünyesindeki akademik dergiler için Hakemlik yapma ehliyetini almış bulunmaktayım. Uzun ve zorlu sınav süreçlerinden geçerek elde ettiğim bu başarıda katkısı olan tüm dostlarıma teşekkür ederim.